strona główna I kontakt I aktualności plan zajęć I nauczyciele I galeria


ZDJĘCIA ZE STYCZNIA, LUTEGO I MARCA 2009>>>>
ZDJĘCIA Z KWIETNIA 2009 >>>>
AKTUALNE ZDJĘCIA >>>>

MAJ, CZERWIEC 2009

>>> WYCIECZKA DO "INDIAŃSKIEJ WIOSKI" W STANICY <<<

      17 czerwca sprawił nam podwójną niespodziankę: wyruszyliśmy na ciekawą wycieczkę w towarzystwie słonecznej pogody. Celem naszej podróży była Wioska Indiańska w Stanicy. Na „dzień dobry” zostaliśmy pomalowani, jak prawdziwi Indianie. Następnie próbowaliśmy swoich sił na „indiańskim torze przeszkód”, w strzelaniu  z łuku, rzucaniu włócznią oraz dmuchaniu do celu strzałkami. Zostaliśmy również oprowadzeni po indiańskich tipi, w których przemiły Indianin opowiadał nam ciekawe historie i pokazywał różne eksponaty (przedmioty codziennego użytku, zabawki, instrumenty muzyczne itp.) Kolejnym punktem wycieczki były indiańskie  zabawy: rzuty do celu strzałkami i kółkami, łowienie rybek oraz „łapanie” płazów i gadów. Na zakończenie wysłuchaliśmy tradycyjnej indiańskiej opowieści o tym, jak pies został przyjacielem człowieka  oraz odtańczyliśmy wspólnie indiański taniec. W przerwie wycieczkowych atrakcji „szaleliśmy” po stanickich łąkach i posilaliśmy się pysznym jedzonkiem przygotowanym nam przez nasze panie: owocami, kiełbaskami z grila i słodyczami. Howgh!

>>> EDUKACJA EUROPEJSKA W CZERWCU <<<

      Na zajęciach z edukacji europejskiej „odwiedziliśmy” dwa kolejne kraje UE: Niemcy i Wielką Brytanię. W Niemczech poznaliśmy Braci Grimm i ich sławne bajki oraz odwiedziliśmy fabrykę samochodów Mercedes. W Wielkiej Brytanii  gościliśmy na herbatce u Królowej Angielskiej, poznaliśmy klimat londyńskich ulic (piętrowe autobusy i czerwone budki telefoniczne), angielskie zabytki oraz wesoło bawiliśmy się  Kubusiem Puchatkiem. Podsumowaniem naszych zajęć były prace plastyczne: Szkot w spódnicy oraz Wieża Big Ben w Londynie. Dowodem naszych „odwiedzin” w w/w krajach są flagi państw wykonane przez nas i wklejone do paszportów.


>>> WYCIECZKA DO ZOO <<<

     26 maja spędziliśmy cudowny dzień na długo wyczekiwanej wycieczce. Piękna pogoda, doskonałe humory oraz chęć zobaczenia dzikich zwierząt w naturze sprawiła, że z radością wyruszyliśmy do Chorzowskiego ZOO. Zdjęcia pokażą, jak się świetnie  bawiliśmy, zwiedzając poszczególne sektory ze zwierzętami, słuchając opowieści o nich, którymi raczył nas miły pan przewodnik. Zmęczenie (bo przecież to dużo chodzenia, jak na nasze małe nogi!) odreagowaliśmy na mini placyku zabaw oraz pałaszując prowiant przygotowany nam przez nasze panie. A w drodze powrotnej…cały autobus smacznie chrapał…

>>> TAŃCE <<<

     Tańce z p. Jolą to wspaniała zabawa, na którą zawsze z niecierpliwością czekają wszystkie dzieciaki. Jest to okazja do poznania i nauczenia się różnych tańców oraz do własnych inspiracji tanecznych.

>>> MAJOWE INSPIRACJE PLASTYCZNE <<<

    Maj to miesiąc, który w kalendarzu ma jeden dzień zaznaczony czerwonym serduszkiem. Tak, to oczywiscie Dzień Matki. Na zdjęciach prezentujemy więc kilka prac, które wykonały dzieci na zajęciach plastycznych i adaptacyjnych.

>>> ARTETERAPIA <<<

      Arteterapia to terapia przez sztukę. Wykorzystuje się w niej różnorodne formy plastyczne, muzyczne, teatralne i literackie. Daje ona możliwość wyrażania trudnych przeżyć, doświadczeń i emocji. Obniża napięcie, wycisza lub pobudza. Na zajęciach z arteterapii w naszym przedszkolu stosowane są różnorodne formy i techniki. Podczas majowych zajęć dzieci wyciszaly się, słuchały muzyki relaksacyjnej (leżąc na materacach z opaskami na oczach), następnie wypowiadały się na temat emocji i skojarzeń powstałych pod wpływem muzyki. Bawiły się również z chustą animacyjną, co sprawiało wiele radości, zarówno maluchom, jak i starszakom.

>>> PLASTYKA <<<

      Na majowych zajęciach z plastyki nie może zabraknąć wiosennych akcentów.
Prezentujemy zdjęcia, przedstawiające zmagania naszych przedszkolaków z nowymi technikami plastycznymi. Techniką kolaż wykonaliśmy piękne wiosenne łąki. Natomiast z kolorowych kółek metodą Origami składaliśmy barwne motyle.

>>> EDUKACJA EUROPEJSKA <<<


    Jednym z krajów, które „odwiedzilismy” na zajeciach z edukacji europejskiej byla Grecja. Poznalismy jej polozenie na mapie, ciekawe zabytki tego kraju, ogladalismy oryginalny podrecznik do nauki jezyka greckiego dla dzieci. Dowiedzielismy sie, jak Grecy tancza swój narodowy taniec – Zorbe. Zaprzyjaznilismy sie równiez z greckim zólwiem. Na zakonczenie wykonalismy godlo Grecji, które pózniej wklejalismy do paszportów, jako dowód naszej podrózy.

>>> URZĄD MARSZAŁKOWSKI <<<


    4 maja 2009r. wyruszyliśmy na podbój Unii Europejskiej…. Fantazyjnie przebrani, z kolorowymi rekwizytami pojechaliśmy do Katowic do Urzędu Marszałkowskiego na konkurs wiedzy o Unii Europejskiej „Jestem Europejczykiem”.
    W pierwszej części wzięliśmy udział w turnieju. Trójka naszych kolegów: Sebastian, Basia i Martin odpowiadali na zadawane przez komisję pytania. Wcale nie były takie łatwe. Posłuchajcie:  Czy euro jest walutą Unii Europejskiej? Czy flaga UE jest niebieska z żółtymi gwiazdkami? Czy stolicą UE jest Warszawa? – to tylko próbka pytań, na które „Prawda” lub „Fałsz” odpowiadały przedszkolaki. Drugim zadaniem konkursowym było układanie puzzli z wylosowanymi wcześniej zabytkami Europy. Nasi reprezentanci układali Wieżę Eiffla.
    Następnym punktem programu były występy – wizualizacja dowolnie wybranego przez przedszkola państwa europejskiego. My postawiliśmy na Szwecję, a to za sprawą Pippi Pończoszanki, Dzieci z Bulerbyn i sławnego na całym świecie zespołu ABBA. Jak występowaliśmy? Niestety, nie oddadzą tego zdjęcia... Musicie nam uwierzyć na słowo, że zachwyciliśmy i rozbawiliśmy do łez komisję.
    W czasie przerwy, kiedy komisja debatowała nad zwycięzcami, my częstowaliśmy się łakociami z bogato zastawionych „szwedzkich stołów”. Oj, jakie tam były pyszności…. Kiedy już mieliśmy pełne brzuszki, nastąpiło ogłoszenie werdyktu. I okazało się….że jesteśmy najlepsi. Zajęliśmy pierwsze miejsce: otrzymaliśmy dyplom i wspaniałe nagrody. A jak się bawiliśmy i cieszyliśmy z nagród zobaczcie na zdjęciach.