strona główna I kontakt I aktualności osoby zarządzające


>>> Projekt „Europejskie przedszkola w gminie Pilchowice” zakończony sukcesem! <<<

    Projekt „Europejskie przedszkola w gminie Pilchowice” dobiega końca.
Jesteśmy dumni z naszego osiągnięcia. Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i początkowa grupa trzystu uczestników rozrosła się do liczby 334 chętnie uczęszczających przedszkolaków. Wachlarz zajęć był bardzo szeroki, więc każde dziecko mogło wybrać coś dla siebie. Trafionym pomysłem były również organizowane zajęcia adaptacyjne dla dzieci nieuczęszczających do przedszkola. Planowano objąć tymi zajęciami 50 dzieci nieuczęszczających do przedszkola, a w ostateczności grupa ta rozrosła się do 72 osób. Zajęcia adaptacyjne umożliwiły dzieciom pierwszy kontakt z rówieśnikami i pozwoliły oswoić się z przedszkolem.

   Dla wszystkich przedszkolaków uczestniczących w projekcie zorganizowane zostały bezpłatne wycieczki:
- wycieczka do kina na film „PIORUN”
- wycieczka do teatru na spektakl „ Kot w butach”
- wycieczka edukacyjna do ZOO w Chorzowie
- wycieczka edukacyjna do wioski indiańskiej w Stanicy
- wycieczka do wiejskiej chaty w Bojkowie na „Wielkanocne warsztaty plastyczne”
 a dla rodziców warsztaty:
- warsztaty logopedyczne „Jak pracować z dzieckiem?”
- warsztaty „Ruch, zabawa to fajna sprawa”
- wykład „Dojrzałość szkolna dziecka”
 
   Największym zainteresowaniem cieszyła się wycieczka do ZOO, zaś rodzice najbardziej byli zadowoleni z warsztatów pt. „Ruch, zabawa to fajna sprawa” prowadzonych przez przedstawiciela Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów „KLANZA”.  W sumie w naszych warsztatach brało udział 178 rodziców, z czego bardzo się cieszymy. Każdy uczestnik projektu otrzymał gadżety promocyjne: kubek, długopis z ołówkiem oraz pluszowego misia. Udało się również zakupić pomoce dydaktyczne, wyposażenie do sal oraz środki czystości dla każdego z pięciu przedszkoli. Pomoce dydaktyczne pozwoliły uatrakcyjnić zajęcia dodatkowe m.in. plastyczne, umuzykalniające
i języka obcego. Przedszkolacy zakończyli swój udział w projekcie 30.06.2009r. był to ich ostatni dzień na dodatkowych zajęciach. W dniu 24.09.2009r. odbyła się konferencja podsumowująca nasz projekt, na której zjawił się gość specjalny z Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach oraz przedstawiciel Delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty w Gliwicach.  

   Mamy nadzieję, że spełniliśmy oczekiwania zarówno rodziców jak i naszych maluchów oraz że w przyszłości uda nam się powtórzyć podobne przedsięwzięcie.